Bayrampaşa’da kafe çalışanlarından polise saldırı: 2 polis, 1 bekçi yaralandı

Olay, salı akşamı 22.40’ta Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan bir kafede meydana geldi. İddiaya göre İstanbul genelinde yapılan huzur denetimi kapsamında polis ve bekçiler bir kafeye girdi. Polislerden biri kafede oturan T.G.’den kimlik istedi.

POLİS MEMURU İLE ÇALIŞAN ARASINDA TARTIŞMA ÇIKTI

Bir süre cüzdanından kimlik çıkarmakla uğraşan T.G. iddiaya göre polise tepki göstererek küfür etti. Polis memuruyla kendisine küfür eden T.G. arasında arbede çıktı. Diğer polisler de olaya müdahale etmek istedi. Bu sırada koşarak merdivenlerden inen bir çalışan, bekçilerden birine tekme attı. Polis biber gazı ile kafe çalışanlarına müdahale etti. O anlar ise kameraya yansıdı. Görüntülerde kimlik istenen şahsın el kol hareketleri yaptığı ve kafede bulunanların güvenlik güçlerine saldırdığı görülüyor.

OLAYDA 2 POLİS MEMURU 1 BEKÇİ YARALANDI

Olayın ardından T.G. ile birlikte kafede bulunan E.G. (22), M.G. (18), R.G. (26), F.G. (33) görevli memura mukavemet suçundan gözaltına alındı. İşlemleri için emniyete götürülen şüphelilerin çok sayıda suç kaydı olduğu öğrenildi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x