AK Parti’nin adayları açıklandı! Ülke Tv’de özel konuk ve özel yorumlar

  •    HABER7-Özel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium‘da katıldığı AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı‘nda adaylar tek tek açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 17’si büyükşehir olmak üzere 48 kentin belediye başkan adayını kamuoyuna tanıttı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok önemli mesajlar verdiği toplantıda Ülke Tv Ankara’dan anbean canlı yayın gerçekleştirdi. Yayının moderatörlüğünü Ülke Tv Ankara Temsilcisi Mustafa Pala ve Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli üstlendi. AK Parti’nin üst düzey isimlerin konuk olduğu yayında çok önemli mesajlar verildi. 

BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ KONUKLAR YAYINA KATILDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri bugünün Türk siyaseti için çok kritik günlerden biri olduğunu belirtirken, Genar Araştırma Başkanı İhsan Aktaş ise 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçime yönelik öngörülerini izleyicilere aktardı. 

Yayına konuk olan isimlerden bir diğeri de AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu oldu. Akbaşoğlu, “AK Parti efsane belediyeciliğinin, genel yönetimle yerel yönetimleri harmanlayarak, Türkiye yüzyılı mottosuyla ortaya koyduğumuz büyük ufkun küresel anlamda izdüşümlerini dönük çalışmaları yaparken yerel hizmetler yönünden de vatandaşımıza daha fazla dokunan somut gerçekçi belediyeciliği sosyal belediyeciliği ortaya koyacak aday tanıtımını gerçekleştireceğiz” dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen ise Millet ittifakı seçmeninden teveccüh gördüklerini ifade etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ise partinin ilk kurulduğu günden bu yana odak noktasının halk olduğunu, vatandaşların da 2002 seçimlerinden bu yana AK Parti‘den desteğini hiç çekmediğini söyledi. Uygur, 31 Mart gecesi tüm Türkiye’de il ve ilçe belediyelerinin gerçek belediyecilikle tekrar bir araya geleceğini belirtti. 

“İZMİR’DE SÜRPRİZ OLACAK”

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı da “İzmir’de sürpriz olacağı” yönündeki iddiasında ısrarcı olduğunu söyleyerek “Tabi her seçim kendi atmosferinde sürprizleri barındırır. Hiç bir şey banko değil. Sandıktan son oyu sayana kadar bütün sonuçlara hazır olacağız. İzmir’i çantada keklik görenlerin bu seçimler için bekledikleri sonuçların çok gerisinde sonuçlar aldıklarını biz yaşayarak gördük.” dedi.

Genel seçim atmosferiyle yerel seçim atmosferinin çok farklı olduğunu belirten Bursalı, genel seçim çalışmaları esnasında kendisine iletilen hemen hemen bütün şikayetlerin yerel yönetimlerle ilişkili olduğunu söyledi. AK Parti’nin İzmir’de seçimi kazanması durumunda kentin ayrı bir havaya kavuşacağını belirten Bursalı, “Binali Yıldırım’ın aday olduğu seçimde 31 proje 35 İzmir diye bir vizyon ortaya koymuştuk. O gün biz 35 projeye başlamış olsaydık inanın bugün bambaşka bir şeyden konuşuyorduk.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x