Trabzonspor’da Ahmet Ağaoğlu – Ertuğrul Doğan soğukluğu

Trabzonspor’un 18’inci başkanının seçileceği olağanüstü genel kurulunun ilk gününde, Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki önceki yönetim kurulu, idari ve mali açıdan oy çokluğuyla ibra edildi.

Genel kurula katılan eski başkan Ahmet Ağaoğlu ile başkan adayı olan Ertuğrul Doğan’ın salonda birbirlerinden uzak durmaları dikkatleri çekti. Ağaoğlu’ndan sonra salona gelen asbaşkan ve başkan adayı Doğan tribünlere çıkarken, Ahmet Ağaoğlu ile selamlaşmadı. Hayri Gür Spor Salonu’nda başlayan genel kurulun ilk gününe az sayıda üye katıldı.

Kongre salonuna gelen Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor eski başkanları Nizamettin Algan ve Ahmet Celal Ataman, önceki dönemde yönetim kurulu üyesi olan Şemsettin Hancı, İstişare Kurulu Başkanı Erol Tuna ve Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ile görüştü.Denetleme kurulu üyesi İsmet Keskin’in, denetleme raporunu okumasının ardından Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulunun ibrası için oylama yapıldı. Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri oy çokluğuyla ibra edildi.

Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin de, kulübün bilançolarına ait bilgileri paylaştı. Zengin, kulübün güncel borcunun 2 milyar 835 milyon 909 bin olarak açıkladı.

DOĞAN BUGÜN BAŞKAN OLUYOR

Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun istifasının ardından olağanüstü genel kurula giden Trabzonspor’da tek aday olan Ertuğrul Doğan, bugünkü seçimin ardından başkanlık koltuğuna oturacak.

9 bin 278 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrenin ikinci etabı, bugün 09.00’da başlayacak. Genel kurulda, başkan adayı Doğan’ın konuşmasının ardından, üyeler sandık başına gidecek ve oy verme işlemi saat 16.00’da tamamlanacak.

KARTAL PROJESİ DİVAN’A TESLİM

Olağanüstü genel kurulda Divan Başkanı Ali Sürmen, genel kurul üyelerine, Ahmet Ağaoğlu’nu alkışlattırdı. Sürmen, “Şu an aramızda bulunan ve bize 8. şampiyonluğu kazandıran Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulunu bir kez daha alkışlamanızı rica ediyorum. Ayrıca başkan bana uzun zamandır üzerine çalıştığı Kartal Projesi’ni teslim etti. Ben de bunu seçilecek yönetime teslim edeceğim” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir