Rusya’da benzin istasyonunda yangın: 27 ölü

Rusya’nın güneyindeki Dağıstan bölgesinde bulunan bir benzin istasyonunda yangın çıktı. Yol kenarındaki bir oto tamircide çıkıp benzin istasyonuna sıçradığı değerlendirilen yangında ilk belirlemelere göre en az 27 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Rusya’nın Kuzey Kafkasya’daki özerk cumhuriyeti Dağıstan’ın başkenti Mahaçkala’daki patlamada hayatını kaybedenlerin üçünün çocuk olduğu kaydedildi.

YANGINLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Reuters’ın aktardığına göre, yetkililer, yol kenarında bir oto tamir dükkanında çıkan yangının ardından yakındaki benzin istasyonuna sıçradığını belirtti. Yangında 66 kişinin de yaralandığı açıklandı. AFP’nin haberine göre de bölge yetkilileri, Telegram kanalından olaya ilişkin açıklama yaparak, “Bir oto tamir işlemi sırasında yangın çıktı, yangını büyük bir gürültü takip etti, bunun sonucu olarak da insanlar yaralandı ve hayatını kaybetti” dedi.

Olaya yol açan koşulların incelenmesi için soruşturma başlatıldığı bilgisi paylaşılırken, Rusya’nın devlet haber ajansları yangının söndürüldüğünü belirtti. Hükümet, ağır yaralıların başkent Moskova’ya taşınması için bir hava aracı gönderdi. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x