Oğuzhan Uğur: ‘Meğer birçok insanın çıkarı varmış’

Kahramanmaraş merkezli depremler 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremlerde binlerce vatandaş hayatını kaybetti.

Armağan Çağlayan’ın bu haftaki konuğu Oğuzhan Uğur oldu. Afet bölgesine giderek ilk günden beri elinden gelen yapan Uğur, deprem felaketiyle ilgili konuştu.

Oğuzhan Uğur deprem sonrası hedef tahtasına oturduğuna dair soruya da şu yanıtı verdi:

“Deli miyim ben diye düşündüm ama utandım sonra. Hedef tahtasına oturanların bakış açıları hep hedef şeklinde. Normal bakamayan insanlar tarafından hedef tahtasına oturtulduk. Çok da ciddiye almadım, saldırıya uğradığımız kesimin hizmet ettiği yerler, piramit gibi, kanıtladığım bir olayın üzerinden bize vuruyor, bir baktım tek bir yere bağlanıyor umursamamaya başladım.”

DEPREM SONRASINI ANLATTI

Deprem sonrası afet bölgesine ilk adımı attığında hiçbir şeyin televizyonda olmadığını gördüğünü söyleyen Uğur “Biz çok çocukmuşuz kötülük karşısında, deprem olduğu zaman insanların öldüğünü biliyorsun ve onlara odaklanıyorsun. Bir insanın bundan başka bir şey düşüneceğini tahmin etmedim. Ama meğer birçok insanın çıkarı varmış, kötü olmak için sebebi varmış. Bunu anladık, yetkili yok diyorsun, sonra bir anda diyorlar ki oradaydık… Yani olanı söylüyorum. Söylediğim için dayak yediğimi anladım. Bu bir şov mu?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir