İmamoğlu: Milletimiz öyle bir demokrasi tokadı attı ki 4 yıldır başları dönüyor; var mısınız o sendeleyeni yere düşürmeye?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’da miletimiz sandıkta öyle bir demokrasi tokadı attı ki 4 yıldır başları dönüyor, hâlâ sendeliyor. Var mısınız o sendeleyeni yere düşürmeye?” dedi.

İmamoğlu, Kırklareli’nde yaptığı konuşmada; “İstanbul’da seçimi iptal etmeye kalktılar milettimiz sandıkta öyle bir demokrasi tokadı attı ki hala akılları başlarına gelmedi, 4 yıldır başları dönüyor. Varsa yoksa İmamoğlu. Bir belediye başkanıyla bu kadar uğraşılır mı? Sebebi ne biliyor musunuz. O milletin demokrasi tokadı öyle bir sert ki hala sendeliyor. Var mısınız o sendeleyeni yere düşürmeye, var mısınız bir demokrasi tokadı daha atmaya? Hep beraber yapacağız” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Yolumuz uzun, gençliğimiz var, enerjimiz de var. Bu enerjimizi yükseltmemiz lazım. Nereden başlayalım dedik? Trakya’dan, Kırklareli’nden başlayalım dedik.

Sizlerle birlikte tarih yazmak için yola çıktık. Size Türkiye Cumhuriyeti’nin önümüzdeki seçimde 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdim. Size Millet İttifakı’nın bütün liderlerinin selamını getirdim. Bu ittifakın kurulduğu andan itibaren Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun emek verdiğini biliyoruz.

Öncelikle demokrasimizi raylarına oturtacağız. Hak, hukuk, adalet unsurlarını tekrar güçlü bir şekilde milletimizin önüne koyacağız. Yoğun bir çalışmanın içerisinde olacağız, memleketimizin yeniden bir yapılanmaya ihtiyacı var. Onun için yola çıkıyoruz.

“Biz bir aile iktidarını kurmaya gelmiyoruz”

Biz bir aile iktidarını kurmaya gelmiyoruz. Biz liyakatıyla yükselen bir ülke var etmek için geliyoruz. Değerli hemşehrilerim. Biz İstanbul’da bir seçim yaşadık. İstanbul’da seçimi kazanmak için ellerinden geleni yaptılar. Hatta  her türlü kirliliği,  her türlü karalamayı yaptılar yine de kazandık. Yetinmediler. Seçimi iptal etmeye kalktılar bizim milettimiz sandıkta öyle bir demokrasi tokadı attı ki hala akılları başlarına gelmedi, 4 yıldır başları dönüyor. Varsa yoksa İmamoğlu. Bir belediye başkanıyla bu kadar uğraşılır mı? Sebebi ne biliyor musunuz. O milletin demokrasi tokadı öyle bir sert ki hala sendeliyor. Var mısınız o sendeleyeni yere düşürmeye, var mısınız bir demokrasi tokadı daha atmaya. Hep beraber yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir